ABOUT

Professional Team

Projektuję od 2010 roku. Głównie ogrody prywatne, ale także tereny zieleni w miejscach publicznych. Prowadzę nadzory autorskie.


Drogi Kliencie projektowanie ogrodu to fascynujące zadanie, a oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc:

  1. Zacznij od planu: Przed przystąpieniem do zagospodarowywania terenu, zaplanuj swój ogród. Unikniesz błędów i chaosu przy sadzeniu roślin. Pamiętaj, że projektowanie ogrodu pozwala zoptymalizować działania, np. przy wykopach można zdjąć żyzną warstwę ziemi do późniejszego sadzenia krzewów.
  2. Porozmawiaj z architektem krajobrazu: Warto skorzystać z usług specjalisty, który pomoże nadać Twoim wizjom realny kształt. Przygotuj mapę geodezyjną działki i sprecyzuj oczekiwania co do funkcji ogrodu i aranżacji. Za pełną dokumentację projektu zapłacisz 2000–6000 zł, zależnie od wielkości ogrodu i skomplikowania projektu.
  3. Dobierz rośliny: Wybieraj rośliny, które zdobią posesję przez cały rok, nie tylko w ciepłych miesiącach. Na małych działkach przydomowych dbaj o szczegóły, a na większych sadź zieleń w dużych, luźnych grupach.
  4. Zadbaj o funkcjonalność: Projekt ogrodu to nie tylko rośliny. Pomyśl o nawierzchniach, oświetleniu i innych elementach, które sprawią, że ogród będzie piękny i praktyczny jednocześnie.
Pamiętaj, że piękny ogród to nie tylko doskonałe miejsce wypoczynku, ale także inwestycja w nieruchomość, która może podnieść jej wartość nawet o 20%.

 🌿🌸
AW
PROFESSIONAL
mgr inż. Architekt krajobrazu (AR, Szczecin)
RW
PROFESSIONAL
 mgr inż. Architekt krajobrazu   (AR, Szczecin)
Szukaj